Logo Logo
Vše co potřebujete vědět o pennyboardech
  • 07.10.2020
  • pennyboard, skateboard

Praktický dopravní prostředek a druh skateboardu, který zaručuje rychlý přesun a zábavnou jízdu. Jak však pennyboard vypadá, z čeho se vyrábí a jak si pennyboard vybrat? To a spoustu dalších rad a tipů u nás najdete v tomto článku.

Co je to pennyboard?

Pennyboard je malým, kompaktním a praktickým dopravním prostředkem, a druhem skateboardu, který si můžete vzít téměř kamkoliv s sebou. Vleze do většiny kufrů či batohů a díky svým malým a příručním rozměrům při nošení nijak nepřekáží. I přes jeho malé rozměry s ním můžete bez problému jet po delších trasách a jsou tak alternativou k longboardům či jízdním kolům.

Skateboardy byly vždy velmi oblíbené, ale jejich trendy se časem stále mění a vyvíjejí. Díky tomu jsou momentálně pennyboardy mezi skateboardy hnací silou a jasným číslem 1. Ať už na cestu do práce, školy, obchodu nebo normální ježdění. Díky svým malým a praktickým rozměrům je bez problému můžete vzít do busu, tramvaje či vlaku.

Penny board se skládá z různých částí, například z desky vyráběné z vysoce kvalitních plastů, předním a zadním podvozkem s osou, kolečky, ložisky a dalších komponentů. Můžete zakoupit již sestavený pennyboard, nebo jednotlivé díly a seskládat si pennyboard podle svého.

Díky použitým materiálům jsou pennyboardy lehké, ale přitom relativně odolné. Pennyboardy naleznete ve velikostech 22 a 27 palců, různých designech a barevných kombinacích.

NABÍDKA PENNYBOARDŮ

Proč koupit pennyboard?

Než si koupíte pennyboard, tak byste měli promyslet, která velikost pennyboardu je pro vás ta pravá. Originální pennyboard má velikost 22 palců a hodí se pro začátečníky a mladší generace. Rychle vás dostane z bodu A do bodu B a díky malé velikosti jej jednoduše všude schováte či uskladníte. 27palcový pennyboard je ideální pro učení nových triků, jelikož nabízí o něco větší stabilitu.

 Ať už zvolíte pennyboard o velikosti 22 či 27 palců, tak jeho výhody jsou jasné. Rychlý přesun, praktická a velmi skladná velikost.

Správný výběr

Chcete koupit pennyboard? Na co při výběru myslet? Který pennyboard je ten pravý pro mě či mé dítě?

Výhody a nevýhody pennyboardu

  • Malý a praktický

  • Snadné skladování a přeprava

  • Rychlejší a tišší než longboard

  • Stabilní a snadno ovladatelný

  • Určeno pro začátečníky

  • Málo místa na desce

  • Levné pennyboardy jsou často osazeny nekvalitními materiály

Jsou pennyboardy vhodné pro začátečníky?

Chvíli to bude trvat, než si zvyknete na správné ovládání a než budete při jízdě vypadat cool a přirozeně. I zde však platí, že cvik dělá mistra a pennyboardy jsou rozhodně ideální volbou při vstupu do světa skateboardingu. Pokud jste na pennyboardu předtím nikdy nestáli, tak si najděte ten čas a pomalu zkoušejte na něm držet rovnováhu, přenášet hmotnost a jízdu vpřed. Jak jsme psali, cvik dělá mistra.

NABÍDKA PENNYBOARDŮ

Na co při výběru myslet?

Sice to zní jako klišé, ale při výběru doporučujeme nekupovat zrovna ty nejlevnější pennyboardy. U levných pennyboardů se často šetří na kvalitě a moc zábavy si s takovým pennyboardem neužijete. Jak jsme již psali i velikost rozhoduje. Koupit menší pennyboard pro ježdění, nebo větší a zkoušet i nějaké triky?

 

Doufáme, že jsme vám v tomto článku pomohli s výběrem správného pennyboardu pro vás nebo vaše blízké. Pevně věříme, že si s nimi užijete spoustu zábavy!